Ratujemy zdrowie Kubusia

W naszej codziennej fundacyjnej działalności pomagamy potrzebującym dzieciom wspierając instytucje działające na ich rzecz. Tym razem postanowiliśmy zrobić wyjątek od reguły i wspomóc dzielnego małego bohatera, który od urodzenia codziennie walczy o swoje życie i zdrowie.

Kubuś urodził się w 34 tygodniu ciąży w zamartwicy, z kilogramowym obrzękiem całego ciała. Po urodzeniu otrzymał 2 punkty w skali Apgar. Był reanimowany, intubowany i umieszczony w inkubatorze.

Dzisiaj zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. U chłopca stwierdzono: padaczkę lekooporną, globalne opóźnienie rozwoju, astmę wczesnodziecięcą, niejednorodną mielinizację w obrębie pnia mózgu, postępującą skoliozę, zwichnięcie biodra, wadę stop, koślawość łokci, refluks, niedoczynność tarczycy. Kuba ma ocząpląs. Najprawdopodobniej nie widzi, obecnie jest diagnozowany w tym kierunku.

Na dzień dzisiejszy najbardziej uciążliwa w codziennym funkcjonowaniu chłopca jest padaczka lekooporna. Szansą na lepsze życie jest terapia komórkami macierzystymi, której koszty wycenione zostały na 40 000 zł.

Postanowiliśmy pomóc rodzicom Kuby w zebraniu wymaganej na leczenie kwoty organizując:

– zbiórkę na portalu siępomaga.pl
https://www.siepomaga.pl/kuba-pawezka

– licytację butów Bartka Kurka
https://charytatywni.allegro.pl/buty-bartka-kurka-z-autografem-mistrza-swiata-i9358009

– zbiórkę do puszek w czasie meczów ONICO Warszawa

 

Wystawione na aukcję buty opatrzone są autografem Bartosza Kurka. To w nich nasz siatkarz, jako reprezentant Polski, grał podczas zwycięskiego finału Mistrzostw Świata 2018.