Nowa sala zabaw w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie

W dniu 14 listopada 2018 r. w holu przy Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otworzyliśmy nowy kącik zabaw dla dzieci.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się od podpisania umowy i przecięcia wstęgi przez Prezes naszej Fundacji oraz Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie – dr n. med. Jerzego Szareckiego.

Obserwatorami tego wydarzenia było spore grono małych pacjentów, które po uroczystym przecięciu wstęgi, z radością przystąpiło do zabawy, wykorzystując zamontowane specjalnie dla nich ścienne moduły i wolnostojące zabawki. Dla dzieci przygotowaliśmy również dodatkowe atrakcje, takie, jak malowanie twarzy, kolorowanki, balony czy spotkanie z naszą fundacyjną maskotką – słoniem Onikusiem.

Gośćmi honorowymi otwarcia  nowego kącika zabaw byli działacze klubu siatkarskiego ONICO WARSZAWA – Piotr Gacek – prezes klubu, Stephane Antiga – trener oraz zawodnicy Konrad Buczek i Dominik Jaglarski.

Po części oficjalnej wspólnie z siatkarzami, wolontariuszkami, przedstawicielami szpitala, no i oczywiście maskotką Fundacji odwiedziliśmy wszystkich pacjentów na szpitalnych oddziałach. Rozmowa ze sportowcami, wspólne zdjęcie czy wzięcie autografu było okazją, by młodzi pacjenci, choć na chwilę zapomnieli o chorobie.

Serdecznie dziękujemy grupie Wolontariuszek, które zadebiutowały w naszej Fundacji i świetnie sprawdziły się w roli animatorek.

Relacje w mediach:

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,24169448,slonicowy-kacik-zabaw-tu-mali-pacjenci-poczekaja-na-wizyte.html?disableRedirects=true

https://kurierlubelski.pl/fundacja-onico-ufundowala-nowy-kacik-dla-malych-pacjentow-szpitala-w-lublinie-zdjecia/ar/13663972

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/szpital-dzieciecy-nowy-kacik-zabaw-czeka-na-malych-pacjentow,n,1000231317.html

https://radio.lublin.pl/news/umila-czas-i-pomaga-w-dzieciecym-szpitalu-powstal-slonicowy-kacik-zabaw

https://lublin.tvp.pl/39949771/otwarcie-slonikowego-kacika-zabaw-w-uniwersyteckim-szpitalu-dzieciecym?fbclid=IwAR1eRzKPFNGF8LC3DDuSijBw00TgQWMgehsa3rkc2wV-ZL0BjGEVGDz2WtM

Galeria z wydarzenia:

Fot.: Agata Wyroślak